Licensed to Rochester Institute of Tech.
                                      HY-TEK's Meet Manager 10/31/2009 04:17 PM
                         Fredonia 2009-10 - 10/31/2009                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fredonia State  'A'                                    NT    1:55.27   11  
     1) Ginty, Emily                    2) Andrasek, Stephanie            
     3) Walker, Juliana                 4) Solly, Renee                   
                  30.10     1:02.15 (32.05)     1:29.28 (27.13)     1:55.27 (25.99)
  2 Rochester Institute of Tech  'A'                  1:51.85    1:59.04    4  
     1) Hoffman, Jenna M 19             2) Hopson, Kerzia L 20            
     3) Woods, Molly A 18               4) Kucsan, Sara E 19              
                  29.97     1:02.85 (32.88)     1:32.39 (29.54)     1:59.04 (26.65)
  3 Rochester Institute of Tech  'B'                       NT    2:03.56    2  
     1) Harrison, Melissa J 19          2) Whalen, Taylor A 18            
     3) Davis, Stephanie N 21           4) Kelso, Sarah A 19              
                  30.87     1:04.82 (33.95)     1:34.60 (29.78)     2:03.56 (28.96)
  4 Fredonia State  'B'                                    NT    2:03.64  
     1) Reisch, Morgan                  2) Pujals, Leiya                  
     3) Kelly, Taylor                   4) Schake, Liz                    
                  30.20     1:03.93 (33.73)     1:34.07 (30.14)     2:03.64 (29.57)
  5 Rochester Institute of Tech  'C'                       NT    2:06.87  
     1) Mallory, Rachael L 18           2) Haberbusch, Jenn R 24          
     3) Schlunt, Brittany 19            4) Mallory, Nicole D 19           
                  31.43     1:07.66 (36.23)     1:38.49 (30.83)     2:06.87 (28.38)
  6 Fredonia State  'C'                                    NT    2:10.92  
     1) Karl, Julie                     2) Schmidt, Courtney              
     3) Dunlevy, Margo                  4) Robin, Penny                   
                  34.71     1:10.90 (36.19)     1:43.06 (32.16)     2:10.92 (27.86)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rochester Institute of Tech  'A'                  1:36.37    1:42.68   11  
     1) Christiansen, Kevin P 19        2) Minicucci, Bryan M 19          
     3) Marchant, Ryan A 20             4) Burns, Casey W 20              
                  26.80       55.25 (28.45)     1:19.58 (24.33)     1:42.68 (23.10)
  2 Rochester Institute of Tech  'B'                       NT    1:45.86    4  
     1) Morefield, Nate C 19            2) Berus, Steve J 21              
     3) Zelinger, Frank D 20            4) Ness, Tony J 19                
                  27.66       57.27 (29.61)     1:22.64 (25.37)     1:45.86 (23.22)
  3 Fredonia State  'A'                                    NT    1:46.51    2  
     1) Greiner, Derek                  2) Wignall, Sean                  
     3) Parker, Zac                     4) Beebe, Matt                    
                  27.63       58.57 (30.94)     1:23.03 (24.46)     1:46.51 (23.48)
  4 Rochester Institute of Tech  'C'                       NT    1:48.83  
     1) Madar, Eric R 19                2) Meiman, Joe B 18               
     3) Hebert, Alex M 17               4) Hoffee, Max 18                 
                  27.81       58.89 (31.08)     1:24.31 (25.42)     1:48.83 (24.52)
  5 Rochester Institute of Tech  'D'                       NT    2:00.15  
     1) Dooley, Liam T 20               2) Hopson, Van E 18               
     3) Shi, Min                        4) Love, Ken H 19                 
                  30.91     1:07.58 (36.67)     1:35.31 (27.73)     2:00.15 (24.84)
  6 Fredonia State  'B'                                    NT    2:00.91  
     1) Coleman, Matt                   2) Kaiser, Kevin                  
     3) McGroder, Ryan                  4) Johnson, Jordan                
                  28.47     1:04.43 (35.96)     1:32.68 (28.25)     2:00.91 (28.23)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robin, Penny                 FSU                       NT   11:43.76    9  
                  32.34     1:07.53 (35.19)     1:42.99 (35.46)     2:19.02 (36.03)
        2:54.61 (35.59)     3:30.22 (35.61)     4:05.95 (35.73)     4:41.53 (35.58)
        5:17.27 (35.74)     5:52.66 (35.39)     6:28.02 (35.36)     7:03.26 (35.24)
        7:38.28 (35.02)     8:14.03 (35.75)     8:49.65 (35.62)     9:25.07 (35.42)
       10:00.35 (35.28)    10:35.30 (34.95)    11:10.18 (34.88)    11:43.76 (33.58)
  2 Holmes, Lindsay              FSU                       NT   11:49.56    4  
                  31.29     1:06.14 (34.85)     1:41.19 (35.05)     2:16.23 (35.04)
        2:51.36 (35.13)     3:26.70 (35.34)     4:02.27 (35.57)     4:37.91 (35.64)
        5:13.77 (35.86)     5:49.26 (35.49)     6:24.85 (35.59)     7:00.68 (35.83)
        7:37.10 (36.42)     8:13.22 (36.12)     8:49.42 (36.20)     9:25.97 (36.55)
       10:02.46 (36.49)    10:38.95 (36.49)    11:14.93 (35.98)    11:49.56 (34.63)
  3 Schwarting, Courtney L    19 RIT                 11:26.86   11:58.75    3  
                  31.53     1:06.90 (35.37)     1:42.53 (35.63)     2:18.75 (36.22)
        2:55.25 (36.50)     3:31.67 (36.42)     4:08.21 (36.54)     4:44.60 (36.39)
        5:20.68 (36.08)     5:56.63 (35.95)     6:32.65 (36.02)     7:08.89 (36.24)
        7:45.18 (36.29)     8:21.58 (36.40)     8:57.58 (36.00)     9:34.00 (36.42)
       10:10.58 (36.58)    10:47.16 (36.58)    11:23.56 (36.40)    11:58.75 (35.19)
  4 Wiles, Emily                 FSU                       NT   12:02.23    2  
                  32.51     1:09.27 (36.76)     1:46.60 (37.33)     2:23.76 (37.16)
        3:00.52 (36.76)     3:37.03 (36.51)     4:13.83 (36.80)     4:50.50 (36.67)
        5:27.19 (36.69)     6:03.54 (36.35)     6:40.21 (36.67)     7:16.57 (36.36)
        7:52.82 (36.25)     8:28.22 (35.40)     9:04.15 (35.93)     9:39.90 (35.75)
       10:16.35 (36.45)    10:52.66 (36.31)    11:28.10 (35.44)    12:02.23 (34.13)
  5 Moore, Kara-Ann              FSU                       NT   12:06.72    1  
                  32.68     1:07.93 (35.25)     1:44.06 (36.13)     2:20.25 (36.19)
        2:56.95 (36.70)     3:33.79 (36.84)     4:10.36 (36.57)     4:46.57 (36.21)
        5:22.97 (36.40)     5:59.40 (36.43)     6:36.08 (36.68)     7:13.20 (37.12)
        7:50.55 (37.35)     8:27.58 (37.03)     9:04.77 (37.19)     9:41.74 (36.97)
       10:18.85 (37.11)    10:55.75 (36.90)    11:32.35 (36.60)    12:06.72 (34.37)
  6 Mallory, Nicole D         19 RIT                 11:42.10   12:21.56  
                  33.85     1:11.66 (37.81)     1:49.45 (37.79)     2:27.55 (38.10)
        3:05.11 (37.56)     3:42.38 (37.27)     4:19.40 (37.02)     4:56.60 (37.20)
        5:34.11 (37.51)     6:11.61 (37.50)     6:49.25 (37.64)     7:26.65 (37.40)
        8:03.82 (37.17)     8:40.79 (36.97)     9:17.94 (37.15)     9:54.87 (36.93)
       10:31.62 (36.75)    11:08.43 (36.81)    11:44.98 (36.55)    12:21.56 (36.58)
  7 Douglas, Jess L           18 RIT                 12:20.95   12:33.58  
                  31.90     1:06.89 (34.99)     1:43.44 (36.55)     2:20.54 (37.10)
        2:57.82 (37.28)     3:35.75 (37.93)     4:13.62 (37.87)     4:51.78 (38.16)
        5:29.62 (37.84)     6:08.09 (38.47)     6:46.73 (38.64)     7:25.23 (38.50)
        8:04.04 (38.81)     8:42.48 (38.44)     9:21.29 (38.81)    10:00.27 (38.98)
       10:39.49 (39.22)    11:18.30 (38.81)    11:56.29 (37.99)    12:33.58 (37.29)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rois, Steve D             21 RIT                 10:20.66   10:45.97    9  
                  28.91     1:00.83 (31.92)     1:32.89 (32.06)     2:05.72 (32.83)
        2:38.01 (32.29)     3:10.75 (32.74)     3:43.78 (33.03)     4:16.90 (33.12)
        4:49.93 (33.03)     5:23.13 (33.20)     5:55.96 (32.83)     6:28.70 (32.74)
        7:01.26 (32.56)     7:33.71 (32.45)     8:06.08 (32.37)     8:38.31 (32.23)
        9:10.62 (32.31)     9:42.86 (32.24)    10:14.70 (31.84)    10:45.97 (31.27)
  2 Mitchell, Mike               FSU                       NT   11:02.87    4  
                  29.48     1:01.79 (32.31)     1:34.53 (32.74)     2:07.64 (33.11)
        2:40.91 (33.27)     3:14.38 (33.47)     3:47.82 (33.44)     4:21.75 (33.93)
        4:55.70 (33.95)     5:29.94 (34.24)     6:03.35 (33.41)     6:36.61 (33.26)
        7:10.16 (33.55)     7:43.71 (33.55)     8:17.07 (33.36)     8:50.36 (33.29)
        9:23.75 (33.39)     9:57.26 (33.51)    10:30.63 (33.37)    11:02.87 (32.24)
  3 Van Dalsum, Ken L         18 RIT                 11:35.72   11:38.86    3  
                  30.43     1:04.51 (34.08)     1:39.62 (35.11)     2:15.59 (35.97)
        2:51.22 (35.63)     3:26.84 (35.62)     4:02.54 (35.70)     4:37.62 (35.08)
        5:12.84 (35.22)     5:47.82 (34.98)     6:23.07 (35.25)     6:58.33 (35.26)
        7:33.79 (35.46)     8:09.17 (35.38)     8:44.64 (35.47)     9:19.65 (35.01)
        9:54.86 (35.21)    10:29.59 (34.73)    11:04.99 (35.40)    11:38.86 (33.87)
  4 Drmacich, Conor              FSU                       NT   11:49.51    2  
                  31.16     1:05.92 (34.76)     1:40.74 (34.82)     2:15.61 (34.87)
        2:51.07 (35.46)     3:26.89 (35.82)     4:02.65 (35.76)     4:38.25 (35.60)
        5:13.57 (35.32)     5:49.12 (35.55)     6:25.05 (35.93)     7:01.39 (36.34)
        7:37.44 (36.05)     8:13.82 (36.38)     8:50.86 (37.04)     9:27.31 (36.45)
       10:03.59 (36.28)    10:39.61 (36.02)    11:15.34 (35.73)    11:49.51 (34.17)
  5 Beam, Greg R              19 RIT                       NT   12:13.49    1  
                  31.89     1:05.93 (34.04)     1:40.71 (34.78)     2:15.94 (35.23)
        2:51.21 (35.27)     3:27.86 (36.65)     4:04.68 (36.82)     4:41.75 (37.07)
        5:19.22 (37.47)     5:57.06 (37.84)     6:34.66 (37.60)     7:12.61 (37.95)
        7:50.91 (38.30)     8:28.51 (37.60)     9:05.96 (37.45)     9:42.55 (36.59)
       10:21.45 (38.90)    10:58.65 (37.20)    11:36.64 (37.99)    12:13.49 (36.85)
  6 Kaiser, Kevin                FSU                       NT   12:29.73  
                  33.83     1:10.46 (36.63)     1:48.20 (37.74)     2:26.19 (37.99)
        3:04.19 (38.00)     3:42.19 (38.00)     4:19.99 (37.80)     4:58.12 (38.13)
        5:35.82 (37.70)     6:13.41 (37.59)     6:51.17 (37.76)     7:29.18 (38.01)
        8:07.75 (38.57)     8:45.85 (38.10)     9:23.72 (37.87)    10:01.66 (37.94)
       10:39.26 (37.60)    11:17.16 (37.90)    11:54.43 (37.27)    12:29.73 (35.30)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Juliana              FSU                       NT    2:03.42    9  
                  28.45     1:00.51 (32.06)     1:32.73 (32.22)     2:03.42 (30.69)
  2 Lorenz, Rachel L          19 RIT                  2:03.73    2:05.85    4  
                  29.19     1:00.82 (31.63)     1:32.96 (32.14)     2:05.85 (32.89)
  3 Nelson, Mandy                FSU                       NT    2:09.15    3  
                  30.34     1:03.03 (32.69)     1:36.58 (33.55)     2:09.15 (32.57)
  4 Redfearn, Rachel A        18 RIT                       NT    2:09.84    2  
                  29.02     1:02.73 (33.71)     1:36.83 (34.10)     2:09.84 (33.01)
  5 Dosser, Jessica              FSU                       NT    2:15.18    1  
                  30.68     1:06.09 (35.41)     1:41.53 (35.44)     2:15.18 (33.65)
  6 Reiley, Janie                FSU                       NT    2:15.45  
                  31.57     1:06.06 (34.49)     1:41.76 (35.70)     2:15.45 (33.69)
  7 Kelso, Sarah A            19 RIT                  2:17.44    2:15.84  
                  31.05     1:06.03 (34.98)     1:42.00 (35.97)     2:15.84 (33.84)
  8 Douglas, Jess L           18 RIT                       NT    2:15.90  
                  31.28     1:05.62 (34.34)     1:41.58 (35.96)     2:15.90 (34.32)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broderick, AJ J           19 RIT                  1:51.20    1:51.57    9  
                  25.59       53.46 (27.87)     1:22.41 (28.95)     1:51.57 (29.16)
  2 Christiansen, Kevin P     19 RIT                  1:52.97    1:52.57    4  
                  26.06       54.75 (28.69)     1:24.26 (29.51)     1:52.57 (28.31)
  3 Hughson, Mike                FSU                       NT    1:54.09    3  
                  26.29       55.00 (28.71)     1:23.91 (28.91)     1:54.09 (30.18)
  4 Piotrowski, Wade H        18 RIT                       NT    1:55.76    2  
                  26.68       55.31 (28.63)     1:25.08 (29.77)     1:55.76 (30.68)
  5 Davis, Brian                 FSU                       NT    2:00.16    1  
                  27.51       57.66 (30.15)     1:29.38 (31.72)     2:00.16 (30.78)
  6 Morefield, Nate C         19 RIT                  2:01.54    2:00.60  
                  26.98       57.45 (30.47)     1:29.10 (31.65)     2:00.60 (31.50)
  7 Wignall, Sean                FSU                       NT    2:03.65  
                  26.69       57.19 (30.50)     1:30.23 (33.04)     2:03.65 (33.42)
  8 Walter, Ryan                 FSU                       NT    2:15.36  
                  29.87     1:03.21 (33.34)     1:38.28 (35.07)     2:15.36 (37.08)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reisch, Morgan               FSU                       NT    1:03.91    9  
                  31.11     1:03.91 (32.80)                                        
  2 Hoffman, Jenna M          19 RIT                  1:05.62    1:04.46    4  
                  31.75     1:04.46 (32.71)                                        
  3 Ginty, Emily                 FSU                       NT    1:05.60    3  
                  31.74     1:05.60 (33.86)                                        
  4 Mallory, Rachael L        18 RIT                       NT    1:06.94    2  
                  32.14     1:06.94 (34.80)                                        
  5 Harrison, Melissa J       19 RIT                  1:04.70    1:07.46    1  
                  32.44     1:07.46 (35.02)                                        
  6 Karl, Julie                  FSU                       NT    1:12.86  
                  35.58     1:12.86 (37.28)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greiner, Derek               FSU                       NT      59.09    9  
                  28.61       59.09 (30.48)                                        
  2 Madar, Eric R             19 RIT                    58.71    1:01.33    4  
                  29.48     1:01.33 (31.85)                                        
  3 Coleman, Matt                FSU                       NT    1:02.26    3  
                  30.39     1:02.26 (31.87)                                        
  4 Sweeny, Rob                  FSU                       NT    1:04.35    2  
                  31.74     1:04.35 (32.61)                                        
  5 Morefield, Nate C         19 RIT                  1:01.22    1:05.40    1  
                  31.28     1:05.40 (34.12)                                        
  6 Dooley, Liam T            20 RIT                       NT    1:06.10  
                  31.59     1:06.10 (34.51)                                        
  7 Hoffee, Max               18 RIT                       NT    1:10.43  
                  32.57     1:10.43 (37.86)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrasek, Stephanie          FSU                       NT    1:12.07    9  
                  33.17     1:12.07 (38.90)                                        
  2 Kelly, Taylor                FSU                       NT    1:12.91    4  
                  34.42     1:12.91 (38.49)                                        
  3 Hopson, Kerzia L          20 RIT                  1:10.89    1:13.01    3  
                  33.93     1:13.01 (39.08)                                        
  4 Whalen, Taylor A          18 RIT                  1:15.99    1:16.39    2  
                  35.79     1:16.39 (40.60)                                        
  5 Schmidt, Courtney            FSU                       NT    1:18.20    1  
                  36.90     1:18.20 (41.30)                                        
  6 Haberbusch, Jenn R        24 RIT                       NT    1:21.17  
                  37.17     1:21.17 (44.00)                                        
  7 Moore, Kara-Ann              FSU                       NT    1:26.87  
                  40.65     1:26.87 (46.22)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seay, Mike                   FSU                       NT    1:02.07    9  
                  28.96     1:02.07 (33.11)                                        
  2 Minicucci, Bryan M        19 RIT                  1:02.39    1:06.02    4  
                  29.73     1:06.02 (36.29)                                        
  3 Berus, Steve J            21 RIT                    59.80    1:07.13    3  
                  31.27     1:07.13 (35.86)                                        
  4 Meiman, Joe B             18 RIT                       NT    1:08.13    2  
                  32.06     1:08.13 (36.07)                                        
  5 Wignall, Sean                FSU                       NT    1:10.28    1  
                  32.77     1:10.28 (37.51)                                        
  6 Dillon, Scott T           20 RIT                  1:07.15    1:14.01  
                  34.37     1:14.01 (39.64)                                        
  7 Kaiser, Kevin                FSU                       NT    1:21.08  
                  37.87     1:21.08 (43.21)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burr, Caitlyn B           21 RIT                  2:05.65    2:11.89    9  
                  29.01     1:01.84 (32.83)     1:36.32 (34.48)     2:11.89 (35.57)
  2 Davis, Stephanie N        21 RIT                  2:29.88    2:38.58    4  
                  33.13     1:11.97 (38.84)     1:55.52 (43.55)     2:38.58 (43.06)
  3 Holmes, Lindsay              FSU                       NT    2:41.29    3  
                  35.10     1:16.84 (41.74)     1:59.78 (42.94)     2:41.29 (41.51)
  4 Kelso, Sarah A            19 RIT                  2:36.52    2:41.51    2  
                  35.43     1:16.27 (40.84)     1:58.92 (42.65)     2:41.51 (42.59)
  5 Pujals, Leiya                FSU                       NT    2:42.01    1  
                  34.49     1:14.87 (40.38)     1:57.92 (43.05)     2:42.01 (44.09)
  6 Woods, Molly A            18 RIT                       NT    2:47.19  
                  33.60     1:14.82 (41.22)     2:00.50 (45.68)     2:47.19 (46.69)
  7 Dunlevy, Margo               FSU                       NT    2:53.29  
                  35.26     1:19.70 (44.44)     2:08.04 (48.34)     2:53.29 (45.25)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zelinger, Frank D         20 RIT                  2:01.21    2:06.52    9  
                  27.84       59.65 (31.81)     1:32.71 (33.06)     2:06.52 (33.81)
  2 Hughson, Mike                FSU                       NT    2:10.96    4  
                  28.26     1:00.48 (32.22)     1:34.53 (34.05)     2:10.96 (36.43)
  3 Hebert, Alex M            17 RIT                       NT    2:13.22    3  
                  29.12     1:02.47 (33.35)     1:37.72 (35.25)     2:13.22 (35.50)
  4 McGroder, Ryan               FSU                       NT    2:25.12    2  
                  33.07     1:10.92 (37.85)     1:48.45 (37.53)     2:25.12 (36.67)
  5 Shi, Min                     RIT                  2:33.52    2:36.15    1  
                  31.07     1:08.52 (37.45)     1:51.08 (42.56)     2:36.15 (45.07)
  6 Johnson, Jordan              FSU                       NT    3:01.84  
                  36.80     1:21.18 (44.38)     2:10.04 (48.86)     3:01.84 (51.80)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Juliana              FSU                       NT      25.77    9  
  2 Kelly, Taylor                FSU                       NT      26.35    4  
  3 Redfearn, Rachel A        18 RIT                    26.63      26.43    3  
  4 Kucsan, Sara E            19 RIT                    25.30      26.45    2  
  5 Solly, Renee                 FSU                       NT      26.47    1  
  6 Whalen, Taylor A          18 RIT                    27.04      27.06  
  7 Dosser, Jessica              FSU                       NT      27.11  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaemmerlen, Jeff H        22 RIT                    21.15      21.73    9  
  2 Seay, Mike                   FSU                       NT      22.32    4  
  3 Brannan, Ryan M           18 RIT                    22.98      22.66    3  
  4 Marchant, Ryan A          20 RIT                    22.36      22.74    2  
  5 Beebe, Matt                  FSU                       NT      23.51    1  
  6 Sweeny, Rob                  FSU                       NT      23.97  
  7 Walter, Ryan                 FSU                       NT    1:09.87  
 -- Burns, Casey W            20 RIT                    22.64     X23.45  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ficarro, Sarah               FSU                       NT     229.05    9  
  2 Robin, Heather               FSU                       NT     211.00    4  
  3 Jones, Bethany               FSU                       NT     188.15    3  
  4 Jones, Cat C              22 RIT                   340.50     180.85    2  
  5 Smith, Jen E              18 RIT                   126.65     119.15    1  
 -- Brethel, Sam                 FSU                       NT    X140.85  
 -- Petroski, Molly              FSU                       NT    X142.75  
 -- Kies, Leanne                 FSU                       NT    X174.10  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wendt, Evan P             20 RIT                   388.95     249.90    9  
  2 Ammering, Shane              FSU                       NT     243.75    4  
  3 Torres, Christian            FSU                       NT     240.50    3  
  4 Petko, David S            20 RIT                   315.70     215.35    2  
  5 Fuller, Ryan                 FSU                       NT     204.10    1  
  6 Rodman, John                 FSU                       NT     202.30  
  7 Tatti, Phillip M          21 RIT                   241.85     182.65  
  8 Rogosienski, Jared R      17 RIT                       NT     145.20  
  9 Ruth, Tim J               18 RIT                       NT     138.05  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kucsan, Sara E            19 RIT                    54.75      58.03    9  
                  28.40       58.03 (29.63)                                        
  2 Redfearn, Rachel A        18 RIT                    58.14      58.40    4  
                  27.61       58.40 (30.79)                                        
  3 Ginty, Emily                 FSU                       NT      58.45    3  
                  28.29       58.45 (30.16)                                        
  4 Solly, Renee                 FSU                       NT      59.47    2  
                  29.03       59.47 (30.44)                                        
  5 Schlunt, Brittany         19 RIT                  1:00.16    1:02.17    1  
                  29.18     1:02.17 (32.99)                                        
  6 Reiley, Janie                FSU                       NT    1:02.87  
                  30.31     1:02.87 (32.56)                                        
  7 Schake, Liz                  FSU                       NT    1:05.53  
                  30.58     1:05.53 (34.95)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Zac                  FSU                       NT      50.88    9  
                  24.78       50.88 (26.10)                                        
  2 Marchant, Ryan A          20 RIT                    49.58      50.90    4  
                  25.24       50.90 (25.66)                                        
  3 Brannan, Ryan M           18 RIT                    51.23      51.05    3  
                  23.65       51.05 (27.40)                                        
  4 Burns, Casey W            20 RIT                    49.89      52.33    2  
                  25.64       52.33 (26.69)                                        
  5 Sweeny, Rob                  FSU                       NT      53.83    1  
                  26.42       53.83 (27.41)                                        
  6 Davis, Brian                 FSU                       NT      55.67  
                  26.28       55.67 (29.39)                                        
  7 Johnson, Jordan              FSU                       NT    1:03.79  
                  30.49     1:03.79 (33.30)                                        
 -- Ness, Tony J              19 RIT                    52.62     X52.54  
                  25.32       52.54 (27.22)                                        
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reisch, Morgan               FSU                       NT    2:20.45    9  
                  32.75     1:07.99 (35.24)     1:44.09 (36.10)     2:20.45 (36.36)
  2 Lorenz, Rachel L          19 RIT                  2:14.88    2:23.86    4  
                  34.53     1:11.11 (36.58)     1:47.63 (36.52)     2:23.86 (36.23)
  3 Hoffman, Jenna M          19 RIT                       NT    2:24.43    3  
                  35.50     1:12.84 (37.34)     1:49.39 (36.55)     2:24.43 (35.04)
  4 Harrison, Melissa J       19 RIT                  2:24.63    2:28.21    2  
                  34.74     1:11.96 (37.22)     1:50.57 (38.61)     2:28.21 (37.64)
  5 Nelson, Mandy                FSU                       NT    2:29.18    1  
                  35.60     1:12.79 (37.19)     1:51.02 (38.23)     2:29.18 (38.16)
  6 Karl, Julie                  FSU                       NT    2:33.73  
                  36.45     1:15.10 (38.65)     1:54.68 (39.58)     2:33.73 (39.05)
  7 Wiles, Emily                 FSU                       NT    2:36.06  
                  37.06     1:17.08 (40.02)     1:56.96 (39.88)     2:36.06 (39.10)
 -- Mallory, Rachael L        18 RIT                       NT   X2:28.62  
                  34.45     1:12.29 (37.84)     1:50.87 (38.58)     2:28.62 (37.75)
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christiansen, Kevin P     19 RIT                  2:10.92    2:09.74    9  
                  30.01     1:03.58 (33.57)     1:37.12 (33.54)     2:09.74 (32.62)
  2 Greiner, Derek               FSU                       NT    2:10.54    4  
                  30.43     1:03.14 (32.71)     1:36.92 (33.78)     2:10.54 (33.62)
  3 Coleman, Matt                FSU                       NT    2:15.57    3  
                  32.05     1:06.22 (34.17)     1:41.02 (34.80)     2:15.57 (34.55)
  4 Dooley, Liam T            20 RIT                       NT    2:20.92    2  
                  33.83     1:09.64 (35.81)     1:45.35 (35.71)     2:20.92 (35.57)
  5 Madar, Eric R             19 RIT                  2:08.85    2:21.07    1  
                  32.23     1:07.52 (35.29)     1:44.55 (37.03)     2:21.07 (36.52)
  6 Greenwood, Cam D          18 RIT                       NT    2:22.63  
                  32.60     1:08.75 (36.15)     1:45.97 (37.22)     2:22.63 (36.66)
  7 Drmacich, Conor              FSU                       NT    2:26.90  
                  34.46     1:11.40 (36.94)     1:49.50 (38.10)     2:26.90 (37.40)
  8 McGroder, Ryan               FSU                       NT    2:29.50  
                  35.25     1:13.67 (38.42)     1:51.80 (38.13)     2:29.50 (37.70)
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrasek, Stephanie          FSU                       NT    2:41.13    9  
                  34.72     1:15.14 (40.42)     1:57.85 (42.71)     2:41.13 (43.28)
  2 Hopson, Kerzia L          20 RIT                  2:39.01    2:42.01    4  
                  36.09     1:17.99 (41.90)     2:00.89 (42.90)     2:42.01 (41.12)
  3 Kelly, Taylor                FSU                       NT    2:44.28    3  
                  36.82     1:18.79 (41.97)     2:02.10 (43.31)     2:44.28 (42.18)
  4 Whalen, Taylor A          18 RIT                       NT    2:46.72    2  
                  37.48     1:20.05 (42.57)     2:03.64 (43.59)     2:46.72 (43.08)
  5 Pujals, Leiya                FSU                       NT    2:46.99    1  
                  38.93     1:21.76 (42.83)     2:04.78 (43.02)     2:46.99 (42.21)
  6 Schmidt, Courtney            FSU                       NT    2:50.22  
                  37.99     1:20.80 (42.81)     2:05.33 (44.53)     2:50.22 (44.89)
  7 Haberbusch, Jenn R        24 RIT                       NT    2:58.97  
                  39.23     1:23.69 (44.46)     2:10.78 (47.09)     2:58.97 (48.19)
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broderick, AJ J           19 RIT                  2:14.42    2:20.31    9  
                  31.99     1:08.22 (36.23)     1:44.59 (36.37)     2:20.31 (35.72)
  2 Berus, Steve J            21 RIT                  2:10.01    2:26.23    4  
                  32.85     1:10.23 (37.38)     1:47.60 (37.37)     2:26.23 (38.63)
  3 Meiman, Joe B             18 RIT                       NT    2:28.76    3  
                  32.57     1:10.22 (37.65)     1:48.94 (38.72)     2:28.76 (39.82)
  4 Mitchell, Mike               FSU                       NT    2:30.56    2  
                  33.42     1:11.28 (37.86)     1:50.50 (39.22)     2:30.56 (40.06)
  5 Wignall, Sean                FSU                       NT    2:33.93    1  
                  34.80     1:14.62 (39.82)     1:54.80 (40.18)     2:33.93 (39.13)
  6 Walter, Ryan                 FSU                       NT    3:09.65  
                  42.11     1:29.93 (47.82)     2:19.62 (49.69)     3:09.65 (50.03)
 -- Minicucci, Bryan M        19 RIT                  2:22.08   X2:32.39  
                  33.16     1:12.54 (39.38)     1:53.32 (40.78)     2:32.39 (39.07)
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burr, Caitlyn B           21 RIT                  5:08.52    5:17.34    9  
                  28.68     1:00.17 (31.49)     1:32.16 (31.99)     2:04.38 (32.22)
        2:36.59 (32.21)     3:08.80 (32.21)     3:41.11 (32.31)     4:13.29 (32.18)
        4:45.53 (32.24)     5:17.34 (31.81)                                        
  2 Nelson, Mandy                FSU                       NT    5:38.49    4  
                  30.59     1:04.52 (33.93)     1:38.75 (34.23)     2:13.25 (34.50)
        2:47.94 (34.69)     3:22.71 (34.77)     3:56.93 (34.22)     4:31.08 (34.15)
        5:05.12 (34.04)     5:38.49 (33.37)                                        
  3 Walker, Juliana              FSU                       NT    5:38.84    3  
                  29.80     1:03.09 (33.29)     1:37.33 (34.24)     2:11.46 (34.13)
        2:46.15 (34.69)     3:20.90 (34.75)     3:55.45 (34.55)     4:30.51 (35.06)
        5:05.59 (35.08)     5:38.84 (33.25)                                        
  4 Robin, Penny                 FSU                       NT    5:44.76    2  
                  31.84     1:06.77 (34.93)     1:41.73 (34.96)     2:17.37 (35.64)
        2:52.65 (35.28)     3:28.60 (35.95)     4:04.01 (35.41)     4:38.63 (34.62)
        5:13.25 (34.62)     5:44.76 (31.51)                                        
  5 Schwarting, Courtney L    19 RIT                  5:29.39    5:45.57    1  
                  31.11     1:05.99 (34.88)     1:41.60 (35.61)     2:17.45 (35.85)
        2:52.99 (35.54)     3:28.62 (35.63)     4:04.30 (35.68)     4:39.25 (34.95)
        5:13.47 (34.22)     5:45.57 (32.10)                                        
  6 Mallory, Nicole D         19 RIT                  5:39.51    5:55.31  
                  31.61     1:07.48 (35.87)     1:44.10 (36.62)     2:20.52 (36.42)
        2:56.51 (35.99)     3:32.63 (36.12)     4:08.55 (35.92)     4:44.99 (36.44)
        5:20.98 (35.99)     5:55.31 (34.33)                                        
  7 Reiley, Janie                FSU                       NT    5:56.18  
                  32.73     1:08.15 (35.42)     1:44.26 (36.11)     2:20.89 (36.63)
        2:56.95 (36.06)     3:33.70 (36.75)     4:09.97 (36.27)     4:46.53 (36.56)
        5:21.79 (35.26)     5:56.18 (34.39)                                        
  8 Douglas, Jess L           18 RIT                  6:01.68    6:13.66  
                  33.01     1:09.19 (36.18)     1:46.70 (37.51)     2:24.81 (38.11)
        3:03.25 (38.44)     3:41.88 (38.63)     4:20.52 (38.64)     4:58.67 (38.15)
        5:36.41 (37.74)     6:13.66 (37.25)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rois, Steve D             21 RIT                  4:41.45    5:07.57    9  
                  28.34       59.33 (30.99)     1:30.44 (31.11)     2:02.17 (31.73)
        2:33.63 (31.46)     3:04.78 (31.15)     3:36.52 (31.74)     4:07.43 (30.91)
        4:37.88 (30.45)     5:07.57 (29.69)                                        
  2 Piotrowski, Wade H        18 RIT                  5:30.78    5:27.58    4  
                  29.00     1:00.93 (31.93)     1:33.27 (32.34)     2:06.17 (32.90)
        2:39.49 (33.32)     3:13.10 (33.61)     3:47.45 (34.35)     4:21.79 (34.34)
        4:55.27 (33.48)     5:27.58 (32.31)                                        
  3 Davis, Brian                 FSU                       NT    5:35.93    3  
                  30.37     1:03.91 (33.54)     1:38.07 (34.16)     2:12.74 (34.67)
        2:47.58 (34.84)     3:22.19 (34.61)     3:56.42 (34.23)     4:30.38 (33.96)
        5:04.51 (34.13)     5:35.93 (31.42)                                        
  4 Van Dalsum, Ken L         18 RIT                  5:39.60    5:36.10    2  
                  30.44     1:04.04 (33.60)     1:38.71 (34.67)     2:13.39 (34.68)
        2:48.11 (34.72)     3:22.77 (34.66)     3:56.64 (33.87)     4:31.04 (34.40)
        5:05.10 (34.06)     5:36.10 (31.00)                                        
  5 Drmacich, Conor              FSU                       NT    5:45.28    1  
                  30.90     1:05.38 (34.48)     1:40.60 (35.22)     2:15.75 (35.15)
        2:51.07 (35.32)     3:26.20 (35.13)     4:01.25 (35.05)     4:37.35 (36.10)
        5:13.36 (36.01)     5:45.28 (31.92)                                        
  6 Beebe, Matt                  FSU                       NT    5:45.31  
                  28.52     1:01.12 (32.60)     1:35.19 (34.07)     2:10.38 (35.19)
        2:46.21 (35.83)     3:21.63 (35.42)     3:57.64 (36.01)     4:34.37 (36.73)
        5:10.89 (36.52)     5:45.31 (34.42)                                        
  7 Kaiser, Kevin                FSU                       NT    6:03.22  
                  32.75     1:08.29 (35.54)     1:44.95 (36.66)     2:22.16 (37.21)
        2:59.36 (37.20)     3:36.55 (37.19)     4:13.74 (37.19)     4:50.71 (36.97)
        5:27.72 (37.01)     6:03.22 (35.50)                                        
 -- Beam, Greg R              19 RIT                       NT   X5:45.28  
                  31.84     1:05.60 (33.76)     1:40.27 (34.67)     2:15.73 (35.46)
        2:50.28 (34.55)     3:26.37 (36.09)     4:01.92 (35.55)     4:37.94 (36.02)
        5:12.67 (34.73)     5:45.28 (32.61)                                        
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woods, Molly A            18 RIT                  1:05.40    1:06.58    9  
                  30.75     1:06.58 (35.83)                                        
  2 Davis, Stephanie N        21 RIT                  1:05.64    1:08.84    4  
                  32.04     1:08.84 (36.80)                                        
  3 Schlunt, Brittany         19 RIT                  1:08.16    1:10.00    3  
                  32.22     1:10.00 (37.78)                                        
  4 Wiles, Emily                 FSU                       NT    1:12.83    2  
                  33.56     1:12.83 (39.27)                                        
  5 Schake, Liz                  FSU                       NT    1:12.85    1  
                  33.88     1:12.85 (38.97)                                        
  6 Holmes, Lindsay              FSU                       NT    1:13.55  
                  33.15     1:13.55 (40.40)                                        
  7 Dunlevy, Margo               FSU                       NT    1:13.85  
                  33.80     1:13.85 (40.05)                                        
 -- Kelso, Sarah A            19 RIT                  1:09.47   X1:12.22  
                  33.76     1:12.22 (38.46)                                        
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaemmerlen, Jeff H        22 RIT                       NT      54.12    9  
                  24.57       54.12 (29.55)                                        
  2 Seay, Mike                   FSU                       NT      54.89    4  
                  25.88       54.89 (29.01)                                        
  3 Zelinger, Frank D         20 RIT                       NT      56.77    3  
                  26.31       56.77 (30.46)                                        
  4 Parker, Zac                  FSU                       NT      56.95    2  
                  26.28       56.95 (30.67)                                        
  5 Hebert, Alex M            17 RIT                       NT      57.48    1  
                  27.14       57.48 (30.34)                                        
  6 McGroder, Ryan               FSU                       NT    1:02.92  
                  28.48     1:02.92 (34.44)                                        
  7 Shi, Min                     RIT                  1:01.92    1:03.01  
                  28.24     1:03.01 (34.77)                                        
  8 Johnson, Jordan              FSU                       NT    1:16.50  
                  34.79     1:16.50 (41.71)                                        
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robin, Heather               FSU                       NT     237.45    9  
  2 Ficarro, Sarah               FSU                       NT     234.95    4  
  3 Jones, Bethany               FSU                       NT     203.15    3  
  4 Jones, Cat C              22 RIT                   272.95     183.00    2  
  5 Smith, Jen E              18 RIT                   114.80     150.95    1  
 -- Brethel, Sam                 FSU                       NT    X159.70  
 -- Petroski, Molly              FSU                       NT    X185.70  
 -- Kies, Leanne                 FSU                       NT    X196.25  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torres, Christian            FSU                       NT     291.00    9  
  2 Wendt, Evan P             20 RIT                   393.40     242.35    4  
  3 Ammering, Shane              FSU                       NT     233.35    3  
  4 Petko, David S            20 RIT                   315.90     223.70    2  
  5 Fuller, Ryan                 FSU                       NT     200.80    1  
  6 Rodman, John                 FSU                       NT     177.95  
  7 Tatti, Phillip M          21 RIT                   212.75     163.60  
  8 Ruth, Tim J               18 RIT                       NT     146.50  
  9 Rogosienski, Jared R      17 RIT                       NT     115.10  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burr, Caitlyn B           21 RIT                  2:05.64    2:12.46    9  
                  27.98     1:01.93 (33.95)     1:41.48 (39.55)     2:12.46 (30.98)
  2 Reisch, Morgan               FSU                       NT    2:22.80    4  
                  29.32     1:05.50 (36.18)     1:49.13 (43.63)     2:22.80 (33.67)
  3 Lorenz, Rachel L          19 RIT                  2:16.89    2:23.60    3  
                  30.12     1:07.29 (37.17)     1:50.86 (43.57)     2:23.60 (32.74)
  4 Andrasek, Stephanie          FSU                       NT    2:27.30    2  
                  31.90     1:10.84 (38.94)     1:51.95 (41.11)     2:27.30 (35.35)
  5 Hoffman, Jenna M          19 RIT                  2:27.47    2:28.49    1  
                  32.44     1:08.96 (36.52)     1:55.86 (46.90)     2:28.49 (32.63)
  6 Schmidt, Courtney            FSU                       NT    2:35.66  
                  34.70     1:15.93 (41.23)     1:59.34 (43.41)     2:35.66 (36.32)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broderick, AJ J           19 RIT                  2:02.10    2:05.09    9  
                  27.36     1:00.12 (32.76)     1:36.38 (36.26)     2:05.09 (28.71)
  2 Hughson, Mike                FSU                       NT    2:12.44    4  
                  26.60     1:00.38 (33.78)     1:41.54 (41.16)     2:12.44 (30.90)
  3 Mitchell, Mike               FSU                       NT    2:16.89    3  
                  29.32     1:07.67 (38.35)     1:47.05 (39.38)     2:16.89 (29.84)
  4 Greenwood, Cam D          18 RIT                       NT    2:16.97    2  
                  28.81     1:04.42 (35.61)     1:45.15 (40.73)     2:16.97 (31.82)
  5 Berus, Steve J            21 RIT                  2:05.66    2:19.63    1  
                  29.46     1:07.06 (37.60)     1:44.90 (37.84)     2:19.63 (34.73)
  6 Greiner, Derek               FSU                       NT    2:22.04  
                  29.94     1:05.43 (35.49)     1:49.40 (43.97)     2:22.04 (32.64)
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rochester Institute of Tech  'A'                  2:02.64    3:52.22   11  
     1) Kucsan, Sara E 19               2) Redfearn, Rachel A 18          
     3) Lorenz, Rachel L 19             4) Burr, Caitlyn B 21             
                  28.77       59.43 (59.43)     1:27.00 (27.57)     1:58.06 (58.63)
        2:26.10 (28.04)     2:57.39 (59.33)     3:23.26 (25.87)     3:52.22 (54.83)
  2 Fredonia State  'A'                                    NT    3:54.85    4  
     1) Solly, Renee                    2) Robin, Penny                   
     3) Holmes, Lindsay                 4) Ginty, Emily                   
                  28.59       59.97 (59.97)     1:28.05 (28.08)     1:58.71 (58.74)
        2:26.58 (27.87)     2:57.05 (58.34)     3:24.42 (27.37)     3:54.85 (57.80)
  3 Rochester Institute of Tech  'B'                       NT    4:04.44    2  
     1) Mallory, Rachael L 18           2) Hopson, Kerzia L 20            
     3) Schwarting, Courtney L 19       4) Woods, Molly A 18              
                  29.31   1:01.06 (1:01.06)     1:28.96 (27.90)     2:00.55 (59.49)
        2:29.47 (28.92)   3:00.58 (1:00.03)     3:30.97 (30.39)   4:04.44 (1:03.86)
  4 Fredonia State  'B'                                    NT    4:04.95  
     1) Dosser, Jessica                 2) Nelson, Mandy                  
     3) Moore, Kara-Ann                 4) Wiles, Emily                   
                  28.53   1:00.04 (1:00.04)     1:28.91 (28.87)   2:01.17 (1:01.13)
        2:30.13 (28.96)   3:03.08 (1:01.91)     3:32.31 (29.23)   4:04.95 (1:01.87)
  5 Fredonia State  'C'                                    NT    4:21.24  
     1) Reiley, Janie                   2) Schake, Liz                    
     3) Dunlevy, Margo                  4) Karl, Julie                    
                  30.38   1:03.94 (1:03.94)     1:35.39 (31.45)   2:09.90 (1:05.96)
        2:40.12 (30.22)   3:14.44 (1:04.54)     3:45.79 (31.35)   4:21.24 (1:06.80)
 -- Rochester Institute of Tech  'C'                       NT   X4:10.52  
     1) Douglas, Jess L 18              2) Haberbusch, Jenn R 24          
     3) Schlunt, Brittany 19            4) Harrison, Melissa J 19         
                  28.53       59.80 (59.80)     1:30.03 (30.23)   2:04.42 (1:04.62)
        2:33.74 (29.32)   3:07.23 (1:02.81)     3:36.95 (29.72)   4:10.52 (1:03.29)
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fredonia State  'A'                                    NT    3:27.10   11  
     1) Parker, Zac                     2) Hughson, Mike                  
     3) Mitchell, Mike                  4) Seay, Mike                     
                  25.13       51.48 (51.48)     1:16.18 (24.70)     1:44.33 (52.85)
        2:10.22 (25.89)     2:38.38 (54.05)     3:01.45 (23.07)     3:27.10 (48.72)
  2 Fredonia State  'B'                                    NT    3:38.03    4  
     1) Coleman, Matt                   2) Davis, Brian                   
     3) Drmacich, Conor                 4) Sweeny, Rob                    
                  26.30       55.27 (55.27)     1:20.93 (25.66)     1:50.57 (55.30)
        2:16.79 (26.22)     2:45.44 (54.87)     3:10.71 (25.27)     3:38.03 (52.59)
 -- Rochester Institute of Tech  'A'                  3:08.61   X3:21.28  
     1) Brannan, Ryan M 18              2) Christiansen, Kevin P 19       
     3) Marchant, Ryan A 20             4) Kaemmerlen, Jeff H 22          
                  23.86       50.86 (50.86)     1:15.71 (24.85)     1:41.54 (50.68)
        2:06.00 (24.46)     2:32.60 (51.06)     2:55.95 (23.35)     3:21.28 (48.68)
 -- Rochester Institute of Tech  'B'                       NT   X3:28.66  
     1) Burns, Casey W 20               2) Piotrowski, Wade H 18          
     3) Rois, Steve D 21                4) Broderick, AJ J 19             
                  25.69       52.83 (52.83)     1:18.08 (25.25)     1:46.32 (53.49)
        2:10.54 (24.22)     2:36.80 (50.48)     3:01.03 (24.23)     3:28.66 (51.86)
 -- Rochester Institute of Tech  'C'                       NT   X3:38.82  
     1) Dillon, Scott T 20              2) Hebert, Alex M 17              
     3) Ness, Tony J 19                 4) Greenwood, Cam D 18            
                  26.98       56.77 (56.77)     1:22.06 (25.29)     1:50.46 (53.69)
        2:16.02 (25.56)     2:43.43 (52.97)     3:09.23 (25.80)     3:38.82 (55.39)
 -- Rochester Institute of Tech  'D'                       NT   X3:50.10  
     1) Love, Ken H 19                  2) Hoffee, Max 18                 
     3) Hopson, Van E 18                4) Nicols, Jared                  
                  26.88       55.83 (55.83)     1:21.18 (25.35)     1:51.91 (56.08)
        2:17.98 (26.07)     2:48.72 (56.81)     3:17.23 (28.51)   3:50.10 (1:01.38)